Materiál tarpaulin 600D batoh Starter Black

Tarpaulin alias plachta

Zvolené materiály jsou společně s designem alfou a omegou výsledného produktu. Podívej se, proč jsme zvolili zrovna tarpaulin a jaké přináší výhody.

Čtení Tarpaulin alias plachta 2 minuty Další One bag traveling
Tarpaulin je materiál, který je navržený především k voděodolnosti nebo přímo k vodotěsnosti. Jeho využití má široké spektrum, proto se s ním můžete setkat v různých podobách téměř kdekoliv. K lepšímu vysvětlení poslouží slovo „plachta“, která je, stejně jako náš tarpaulin, tvořen z největší části polyesterem.

Kde jsou kořeny našeho šampióna?


Tarpaulin pochází z termínu palling, neboli těžké látky, která kdysi sloužila k poskytování úkrytu. A ani dnes tomu není jinak, pro stejnou funkci se začaly používat jiné materiály, avšak využití stále zůstává. 

Většina moderních plachet je vyrobena ze syntetických materiálů, jako jsou plasty, protože jsou přirozeně vodotěsné bez potřeby dalšího ošetření, navíc jsou v technickém zaměření velmi dobře dostupné.

Není tarpaulin jako tarpaulin


U nás věříme v praktičnost spojenou s funkčností, proto pro nás volba tarpaulinu byla jasná. Chtěli jsme zachovat kladné vlastnosti klasické plachty užívané v průmyslu a doplnit ji o lehkost, která při denním nošení přijde vhod. Pustili jsme se tedy do fáze hledání, objevování, zkoušení a testování. Naše původní domněnka dobré dostupnosti materiálu při naší náročnosti na váhu velmi rychle ustoupila. Výroba materiálů vyžaduje spoustu času a práce. A protože je pro nás zároveň důležitý etický sourcing, na výběru dodavatele jsme si dali opravdu záležet. 

Naším vítězem se stal tarpaulin 600D/PU s filmovým matným povrchem, který perfektně splňuje všechny naše požadavky. Díky tomu přicházíme s nepromokavým a odolným batohem, který je zároveň sofistikovaný a snadný na údržbu. Starter Black tě určitě zaujme i svojí váhou. Díky svým 350 g je neuvěřitelně lehký, což přijde vhod při jakémkoliv dobrodružství. 
Při správné péči ti náš batoh vydrží a poslouží skutečně dlouho

Těšíme se, až ho vyzkoušíš na vlastní kůži! 

Pokračovat ve čtení