Batoh Starter Black vybavený na cesty

One bag traveling

Letíš za dobrodružstvím, ale tvoje kapacita končí u příručního zavazadla? Máme pro tebe tipy a triky, jak svůj celý svět naskládáš do jednoho batohu.
U každé letecké společnosti nalezneš přesný popis, jak má takové příruční zavazadlo vypadat, jaké mám mít rozměry a maximální váhu. Tyto parametry se na první pohled mohou zdát velmi omezujícími, avšak pokud objevíš kouzlo správné volby oblečení a naučíš se balit věci dle našich rad, už se ti nebude chtít cestovat jinak!

Všechno má svoje pravidla


Pokud se podíváš na batoh, se kterým se chystáš vycestovat, nejspíš nevypadá, že by zvládnul pojmout všechny tvoje potřebnosti. Cestování s jedním batohem je zkrátka dovednost, kterou se člověk musí naučit. Pokud se ti to však podaří, je to skutečně osvobozující  a zároveň vzrušující. Pojem nízkonákladového cestování najednou nabyde nového rozměru. A co víc? Ušetříš nejen peníze, ale hlavně starosti spojené s obavami ze ztráty cenností. Všechno máš u sebe pod vlastním dozorem. 

A největší výhoda? Přistaneš a dobrodružství rovnou začíná!

Jak si efektivně zabalit na cesty?


Nejprve je třeba promyslet, co budeš mít každý den na sobě. V jakém podnebném pásmu a terénu je tvoje cílová destinace. Mnohdy postačí pár kvalitních funkčních triček. Zkus si udělat hromádku oblečení na každý den. Díky tomu budeš mít vše před očima a lépe si promyslíš, zda všechny připravené věci opravdu potřebuješ. 

Oblečení bal do ruliček! Skutečně, zkus to a budeš mít pocit, že jsi objevil Ameriku. Ušetří to tolik místa!

Místa je opravdu velmi málo, proto se snaž využívat každý volný centimetr. Naším osvědčeným tipem jsou ponožky a spodní prádlo zastrkané v botách. 

Uber na kosmetice. Tenhle bod je spíše pro ženy. Hotely a různá ubytovací zařízení už dnes nabízí řadu základních hygienických potřeb. Pokud však cestuješ do úplné přírody, líčit se určitě nemusíš. Nech svou pleť chvíli dýchat. Zvolit můžeš například menší balení nebo testery. 

Pokud máš sbaleno a už není ani milimetr nazbyt, ale tobě stále zbývá pár kousků, které s sebou zkrátka potřebuješ, je tady poslední rada. Nejobjemnější oblečení si vezmi na sebe. V letadle je stejně většinou chladno. Dvě mikiny, tři trička, dvoje ponožky, no.. a kousek místa v batohu se rázem najde. 

Pecka! Teď už jsi ready, tak na co ještě čekáš? Šťastnou cestu!